powrt

Technologia

Spółka buduje domy drewniane w tradycyjnej technologii, przy wykorzystaniu nowoczesnych sposobów wytwarzania i łączenia elementów.

Rys.1

Ściany zewnętrzne mogą być budowane w systemie pojedynczej belki z ociepleniem wełną mineralną i wykończeniem od wewnątrz boazerią lub płytą gipsowo-kartonową lub w technologii podwójnego bala 2x75mm (rys. 1) lub 2x100mm grubości z izolacją pomiędzy belkami. Dzięki tej technologii macie Państwo zachowany efekt pełnego bala nie tylko od, zewnątrz, ale także można cieszyć się widokiem masywnych belek wewnątrz domu.

Rys.2

Domy z bali odznaczają się rewelacyjnymi parametrami cieplnymi (np. współczynnik dla ściany 2x75mm wynosi, k=0,24 rys.2),co sprawia, że w trakcie eksploatacji uzyskuje się znaczące oszczędności na ogrzewaniu.

Rys.3

Specjalny sposób odfrezowania profili oraz ich unikalny system połączeń ciesielskich na tzw. „obłap z ostatkiem” (rys.3), stwarzają prosty konstrukcyjnie dom, zapewniając dotrzymanie wszystkich parametrów statycznych oraz termicznych budynku. Profile łączone są wzdłuż poprzez połączenia na podwójne pióro i wpust Nasze domy są montowane bez udziału gwoździ wg dobrej tradycji ciesielskiej.
Konstrukcja dachu jest obliczona i wykonana w taki sposób, że można zastosować pokrycie dachu każdym materiałem (dachówka ceramiczna, bitumiczna, strzecha, gont itp.). Bardzo często ze względów estetycznych stosujemy większe przekroje krokwi, by podkreślić urodę domu.
Zaletą budowy domów z drewna jest to, że po postawieniu konstrukcji domu, ściany nie wymagają kosztownych i czasochłonnych prac wykończeniowych. Można śmiało powiedzieć, że podłączając media otrzymujemy niemal obiekt gotowy do użytkowania. Generalnie, więc budowa takiego domu okazuje się szybsza i tańsza niż w innych systemach budowlanych.